آزمایشگاه HPLC

آزمایشگاه HPLC (کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا)

HPLC یا کروماتوگرافی مایع که نشان اختصاری High-Performance Liquid Chromatography می باشد در واقع دستگاهی است برای جداسازی، شناسائی و مقدار سنجی اجزای یک ترکیب. کروماتوگرافی از دو بخش کروماتو به معنای رنگ و گرافی به معنای ترسیم می باشد و نشانگر متد قدیمی تفکیک مواد بر اساس رنگ می باشد. معادل کلمات لاتین گفته شده بالا کروماتوگرافی مایع با کارائی بالا می باشد.

 

بخش های مختلف دستگاه HPLC شامل پمپ، انژکتور، ستون، آشکارساز و گازگیر می­باشد.

کار پمپ دستگاه اچ پی ال سی پمپاژ حلال و یا حلال ها با فشار بسیار زیاد تا حدود ۴۰ مگا پاسکال و یا بیشتر به سمت ستون کروماتوگرافی است.

 

قبل از ورود حلال به داخل پمپ در دستگاه HPLC، باید هر گونه حباب هوا و یا گاز دیگر و یا هوای حل شده در حلال از آن زدوده شود. امروزه در دستگاه HPLC بیشتر از دستگاه Degasser استفاده می شود که سیستم نیمه تراوای داخل آن گاز را تراوش نموده ولی اجازه خروج مایع را نمی دهد.

 

انژکتور و یا Injector در واقع نقش تزریق کننده نمونه مورد آنالیز به داخل حلال عبوری را در دستگاه کروماتوگراف مایع بازی می کند. انژکتور اتوماتیک و یا Autosampler نیز نوع رباتیک این سیستم می باشد که می تواند تعداد بسیار زیادی از نمونه را طبق برنامه داده شده کاربر به داخل حلال تزریق نماید.

 

ستون کروماتوگرافی مرکز جداسازی اجزای نمونه در کروماتوگرافی مایع است. عملکرد این ستون ها به زبان ساده نگهداری و رهاسازی مولکول های جزء به جزء ترکیب به ترتیب بزرگی و یا چسبندگی مولکول ها و قدرت شستشوی نمونه توسط حلال می باشد.

 

دتکتور دستگاهی است که بنابر خاصیتی مثل میزان جذب می تواند غلظت نمونه را دستگاه کروماتوگراف مایع بسنجد. در بیشتر موارد دتکتور کروماتوگراف یک سیستم اسپکتروفتومتر است که در طول موج خاصی می تواند مقدار و نوع نمونه را نمایش دهد. از دیگر دتکتورهای کروماتوگراف می توان از دتکتور RID نام برد که بر اساس ضریب شکست نمونه آن را شناسائی و مقدارسنجی می نماید. دتکتور RF، براساس میزان فلورسانس نمونه. دتکتور MS براساس جرم مولکولی  ترکیبات را شناسایی می­کند.

 

دستگاه HPLC موجود در آزمایشگاه هورتاش از برند اجیلنت و مدل ۱۱۰۰ بوده که در حال حاضر دارای دتکتور UV (DAD) است که از آن به منظور اندازه گیری ویتامین­های گروه B، نگهدارنده­ها، شیرین کننده­ها در مواد غذایی، ملیتین موجود در زهر زنبور عسل، اندازه­گیری HDA موجود در ژل رویال استفاده می­شود و همچنین دارای دتکتور RI بوده که به وسیله آن قندهای مختلف موجود در مواد غذایی قابل شناسایی و اندازه­گیری می­باشد.

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *